אנציקלופדיה תלמודית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

איך קונים מתנה מושלמת לבן העשרה?

רכישת מתנה לבני גיל העשרה היא אתגר לא קטן שעל מנת לצלוח אותו בהצלחה דרושות יצירתיות רבה, הבנה לנפש המתבגרת ונכונות להשקיע זמן, מאמץ ומחשבה בדרך להפתעה המושלמת.

בין ילדות לבגרות – הגיל והסערה

גיל הטיפש עשרה הוא, ללא כל ספק, המרתק ביותר על הסקאלה, ומזמן למתבגר וגם להוריו מפגשים מזומנים למדי עם סערות, עליות, מורדות, רגשות גועשים, סתירות מלאות עניין וחידושים בלתי פוסקים שהם פרי תנודות מצב הרוח וחוסר הבשלות הזמנית. מנגד, החיים לצדו של מתבגר אינם תמיד קלים, וכהורים שהורגלו לשגרת חיים ברורה ומוגדרת מראש לאורך שנים, רבים מופתעים לגלות בכל פעם מחדש כי מה שהיה ברור עד היום כבר לגמרי אינו מובן מאליו, ולרוב, מוצאים עצמם נסחפים עם סערות הגיל עד לרגיעה המיוחלת המתרחשת עם סיום הליך ההתבגרות של המתבגר התורן. חוויית ההורות לילד המתבגר כוללת בתוכה אין ספור אתגרים קטנים וגדולים יותר, משמעותיים יותר או פחות, המזמנים למתבגר ולהוריו אין ספור קונפליקטים. אחת המהמורות היותר מצויות בדרך לליבו של המתבגר מתרחשת לעיתים קרובות דווקא בנסיבות משמחות, כאשר אתם מעוניינים להצהיל את ליבו באמצעות הפתעה מרגשת, אבל כבר לגמרי לא בטוחים שאתם יודעים מה לקנות ואיך להעלות חיוך על פניו של המבוגר הצעיר שבביתכם.

מתנה למתבגר: האתגר שמאחורי המתנה

עד לא מזמן, זה היה מובן וברור למדי. אתם מתכננים הפתעה מרגשת לרגל יום הולדת חגיגי או כשאתם מעוניינים להביע הערכה על כברת דרך מסוימת שילדכם צלח במאמץ. אתם יוצאים לקניות, מתרשמים, בודקים ומשווים מחירים, סומכים על האינטואיציה שלכם ועל הבנתכם העמוקה לנפש הילד, ולרוב, קולעים למטרה עם מתנה מושלמת שתשמח את הילד ותשדר לו אהבה אין סופית, הערכה ומסירות. אבל כשהילד מטפס ומגיע לגיל בו הוא בעל דעה עצמאית משלו הנוטה להתחלף בכל רגע נתון ובצל מצבי הרוח ההפכפכים של גיל העשרה, לעולם לא תדעו מה לרכוש ובאיזו דרך לבטא את הערכתכם.

חשבו על העתיד

בגיל חסר יציבות כמו זה בו בנכם נתון מומלץ לקנות מתנה שיש מאחוריה מחשבה על העתיד, כמו אנציקלופדיה תלמודית או כל קניין תורני אחר שישמש אותו נאמנה עם התבגרותו. אנציקלופדיה תלמודית מהווה נכס שיתקבל על ידי הבן שלכם בהערכה ויגרום לו לחוש אהוב ורצוי. בעתיד, אנציקלופדיה תלמודית או כל נכס תורני דומה יעניקו לו ערך מוסף שאין לו סוף, ועל כן, הם מומלצים על פני חלופות כאלה ואחרות שנראות מתאימות יותר לגיל ולתהפוכותיו.

More To Explore

ישיבת אור הרשבי במירון
חברה וקהילה

ישיבת אור הרשבי

מוסדות אור הרשבי אשר במירון נוסדו מתוך מטרה אחת: להפיץ בכל העולם את תורתו של רשב”י הקדוש זיע”א ולפעול ישועות בכל תפוצות ישראל.

תרומה-לנזקקים-ביד-אליעזר-1
חברה וקהילה

תרומה לנזקקים ביד אליעזר

העולם המערבי, זה המתקדם בצעדי ענק ומצעיד עמו את כלל האנושות קדימה, נדמה אולי בעיני המתבונן מן החוץ כאשליה מושלמת של יכולת, אך בפועל, מסתיר

צור קשר

דילוג לתוכן