ישיבת אור הרשבי במירון

ישיבת אור הרשבי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

ישיבת אור

מוסדות אור הרשבי אשר במירון נוסדו מתוך מטרה אחת: להפיץ בכל העולם את תורתו של רשב”י הקדוש זיע”א ולפעול ישועות בכל תפוצות ישראל. כיום, פעילים מוסדות אור הרשבי בקשת מישורים מגוונת המרחיבה את תפוצת תורת הרשב”י, מחד, ומאפשרת לכל יהודי בעולם לבקש רחמים על ציונו של רשב”י הקדוש, מאידך.

ישיבת אור הרשבי – כך התחיל הכל

מאחורי מוסדות אור הרשב”י עומדת השאיפה להחיש את הגאולה באמצעות הפצת אור הרשב”י ותורתו, מתוך אמונה בהבטחתו של רשב”י זיע”א כי בזכותו של ספר הזוהר הקדוש תבוא הגאולה. במטרה לקרב ככל האפשר את בוא הגאולה השלמה, עמלים מוסדות אור הרשב”י על הפצת תורת הרשב”י בכל מעגל אפשרי ובתפוצה הרחבה ביותר.

למטרה זו, הוקמה על קברו של רשב”י ישיבת המקובלים הפעילה לאורך מרבית היממה בתפילה ובלימוד. בכך, ממשיכה הישיבה את מסורת האר”י הקדוש, אשר ראה בלימוד התורה ובתפילות על הקבר הרשב”י פעולות בעלות חשיבות עליונה.

במקביל, הוקם מוקד הישועות הפעיל 24 שעות ביממה ומאפשר לכל יהודי באשר הוא להעתיר בתפילה על ציון הרשב”י באמצעות תלמידי חכמים וצדיקים השוהים בציון ומקדישים מזמנם ומליבם בתחינה נרגשת על כאבו של כל יהודי, קורעים שערי שמים לישועתו השלמה.

פעילות מסביב לשעון

  • ישיבת המקובלים “שערי דמעה” – פעילה במהלך שעות היום, כשתלמידי חכמים יראי שמים הוגים בתורה ומעתירים בתפילה. מחצות הלילה ועד לאור הבוקר, הומה הישיבה מפה אל פה, כאשר עשרות מקובלים ותלמידי חכמים הוגים בתורת הנסתר בטהרה ובקדושה ועורכים תיקון חצות בעת הרצון הידועה של שעת חצות הלילה, אשר ביכולתה לפעול גדולות ונצורות.
  • חברת תהילים – חברת התהלים פעילה בכל לילה לצדה של ישיבת המקובלים ועליה נמנים יהודים יקרים הנושאים ליבם בתפילה ובתחנונים, אם באמירת פרקי התהלים של נעים זמירות ישראל ואם בעריכת תיקונים מיוחדים להצלחה ולישועה בשעה המסוגלת ביותר ביממה – שעת חצות.
  • שיעורי הדף היומי בציון הרשב”י – מעבר לכולל הפעיל באופן יום יומי על ציון הרשב”י, נוסד על ידי מוסדות אור הרשבי שיעור דף היומי בו משתתפים מדי יום קרוב למאה איש ואשר נמסר על ידי תלמיד חכם מופלג. השיעור בדף היומי מתקיים ברציפות, לרבות בימי שישי ובשבתות.
  • שיעורים בספר הזוהר הקדוש – אחת מהדרכים המרכזיות בהן פועלים מוסדות אור הרשבי להחשת הגאולה, הינה באמצעות הפצת תורת הזוהר. רבני מוסדות אור הרשבי מספקים הדרכה אישית ללימוד ספר הזוהר, מסייעים בייסוד שיעורי תורה בספר הזוהר ואף נוטלים חלק פעיל בחלק מהשיעורים. זאת ועוד, אנו פועלים לחלוקת ספר הזוהר בבתי כנסת, במטרה להגדיל ולהרחיב את תפוצת הלימוד בספר הקדוש ולהחיש את הגדולה השלמה.
  • מפעל הכנסת האורחים הגדול בעולם – בל”ג בעומר, יום ההילולא הגדול של רבי שמעון בר יוחאי, עולים אל קברו המונים הלוקחים חלק בהילולא הגדולה ביותר בעולם. מוסדות אור הרשבי נטלו על שכמם את משימת הכנסת האורחים האגדית של מאות אלפי העולים לציון בל”ג בעומר ומפעילים אוהל הכנסת אורחים ענק הממוקם בסמיכות לציון ומכיל קרוב לאלף מקומות ישיבה, מלבד אוהל אחר המיועד לנשים. במהלך היום מחולקות יותר מ – 150,000 מנות לבאי הציון!

מפעל הכנסת האורחים פעיל גם בשבתות ובכל שבת מחולקות יותר משלוש מאות מנות לבאי הציון, ללא תשלום!

More To Explore

ישיבת אור הרשבי במירון
חברה וקהילה

ישיבת אור הרשבי

מוסדות אור הרשבי אשר במירון נוסדו מתוך מטרה אחת: להפיץ בכל העולם את תורתו של רשב”י הקדוש זיע”א ולפעול ישועות בכל תפוצות ישראל.

תרומה-לנזקקים-ביד-אליעזר-1
חברה וקהילה

תרומה לנזקקים ביד אליעזר

העולם המערבי, זה המתקדם בצעדי ענק ומצעיד עמו את כלל האנושות קדימה, נדמה אולי בעיני המתבונן מן החוץ כאשליה מושלמת של יכולת, אך בפועל, מסתיר

צור קשר

דילוג לתוכן