סדר הפרשת תרומות ומעשרות

קרן המעשרות – לצאת ידי חובת כל הדעות וללא ספקות!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

 קרן המעשרות, המופעלת מטעם בית המדרש להלכה בהתיישבות, מציעה לכל יהודי את האפשרות לחלל את המעשר שני שלו על פרוטה באופן קל ופשוט. באמצעות מנוי לקרן המעשרות תוכלו לצאת ידי חובת כל הדעות בנושא ללא כל חשש!

הצורך שהביא להקמת קרן המעשרות

הגרי”ש אלישיב זצ”ל, ולצדו גדולי ישראל רבים אחרים, מצדדים כי גם כיום, כאשר ניתן לרכוש תוצרת חקלאית ממשווקים הפועלים תחת גוף כשרות מהודר, עדיין, ראוי להפריש באופן עצמאי תרומות ומעשרות מהתוצרת ללא ברכה.

אולם בעוד פעולת ההפרשה עצמה הינה קלה ופשוטה, הרי שישנה פעולה מורכבת אחת שאותה לא ניתן לבצע במסגרת אמירת סדר הפרשת תרומות ומעשרות, כמקובל. פעולה זו הינה חילול מעשר שני, אשר לא ניתן כיום לאכול בירושלים בטהרה, ועל כן, יש צורך לחללו על מטבע כסף, בעוד לא כל מטבע כסף מתאימה לשם כך.

חילול המעשר השני עשוי להתברר כפעולה מורכבת וסבוכה עבור האדם הפשוט המבקש לחלל את המעשר השני שלו, וזאת, היות ונדרש מעקב מוקפד אחר “יתרתה” של הפרוטה לאחר כל חילול. מעבר לכך, בשנות ביעור המעשר חובה לאבד את המטבע ולהקדיש למטרה זו מטבע אחרת, מה שעלול להביא את המהדרים לידי תקלה.

איך זה עובד?

עם הצטרפותו לקרן המעשרות יכול אדם לבצע את הפרשת מעשרותיו באופן קל, פשוט ומהיר, כאשר כל שנדרש ממנו הוא לומר את סדר הפרשת תרומות ומעשרות לרבות נוסח החילול והוא פטור מהצורך לבצע מעקב אחר המטבע. את הקרן מנהל הגאון הרב רייכנברג שליט”א והיא זו אשר מבצעת עבור המנויים את ביעור המטבעות, תוך דאגה להעמדת כמות מספקת של מטבעות.

ללא ספקות!

​קרן המעשרות שעל ידי בית המדרש הגבוה להלכה בהתיישבות נוסדה לפני כארבעים שנה תחת הכוונתם הצמודה של גדולי ישראל, ובראשה עומד הגאון הרב יוסף אפרתי שליט”א אשר בקיאותו בסדר זרעים בכלל ובהלכות תרומות ומעשרות בפרט הינה מן המפורסמות. על כן, כמנויי הקרן, תוכלו להיות בטוחים כי יצאתם ידי כל השיטות בפוסקים ללא כל ספק.

אתכם לכל אורך הדרך

הדאגה לביטחונם של היראים לדבר ה’ בכל התלבטות הלכתית ובכל ספק בנושא המעשרות עומדת בראש מעיניה של קרן המעשרות. לכן, הקרן מעמידה לרשות המנויים קו ייחודי המאויש בידי מורי הוראה לאורך כל שעות היממה ומספק מענה הלכתי לכל שאלה.

פנו אלינו עוד היום לרכישת מנוי בקרן המעשרות!

More To Explore

ישיבת אור הרשבי במירון
חברה וקהילה

ישיבת אור הרשבי

מוסדות אור הרשבי אשר במירון נוסדו מתוך מטרה אחת: להפיץ בכל העולם את תורתו של רשב”י הקדוש זיע”א ולפעול ישועות בכל תפוצות ישראל.

תרומה-לנזקקים-ביד-אליעזר-1
חברה וקהילה

תרומה לנזקקים ביד אליעזר

העולם המערבי, זה המתקדם בצעדי ענק ומצעיד עמו את כלל האנושות קדימה, נדמה אולי בעיני המתבונן מן החוץ כאשליה מושלמת של יכולת, אך בפועל, מסתיר

צור קשר

דילוג לתוכן