תרומה-לנזקקים-ביד-אליעזר-1

תרומה לנזקקים ביד אליעזר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

העולם המערבי, זה המתקדם בצעדי ענק ומצעיד עמו את כלל האנושות קדימה, נדמה אולי בעיני המתבונן מן החוץ כאשליה מושלמת של יכולת, אך בפועל, מסתיר מאחורי הקלעים אוכלוסיות נזקקות רבות שתרבות השפע העולמית איננה נחלתן.

תרומה לנזקקים – הפן האישי

התרומה שתעניקו לנזקקים תסייע, אמנם, בראש ובראשונה, להם ולבני משפחתם, אך ברובד העמוק יותר, אין כל ספק כי התרומה תורמת לתורם לא פחות משהיא תורמת לנזקקים הנעזרים בה. נתינה מרחיבה את גבולות הלב, מעניקה סיפוק שאין לו תחליף, מאירה את חיי השגרה באור הנכון ומסייעת לשמור על פרופורציות נכונות בחיים, גם כאשר היכולת הכלכלית והאיתנות הפיננסית נדמות בטוחות מאי פעם. תרומה לנזקקים מזכירה לכולנו את הדברים החשובים בחיים ומחדדת את הצורך להשקיע בערכי האמת שאין להם תמורה כספית כמו המשפחתיות, חינוך הילדים, העבודה האישית הפנימית שעל כל אחד מאתנו לבצע וערכים רבים נוספים שהמעמד הכלכלי וגובה היתרה בבנק אינם בעלי ערך של ממש לצדם.

תרומה לנזקקים – ההיבט החינוכי

חינוך הילדים, כך ידוע, מתחיל מגיל אפס ומעמיק, מרחיב את גבולותיו ומוסיף רבדים נוספים ככל שהילד גדל ובשל נפשית ושכלית להבנת ערכי נצח. היות וכך, תרומה לנזקקים היא אקט בעל חשיבות חינוכית מובהקת החל מגיל צעיר ביותר וחשוב להתמיד בה כחלק ממערך החינוך שלכם לאורך שנים. גם פעוטות של ממש מסוגלים להכניס בהתרגשות מטבע צדקה לקופת הצדקה הביתית ולחוש שהם מבצעים מעשה בעל ערך רוחני ונעלה, גם אם אינם מבינים מהו. אפשר לשלב לפני חג הפורים את נתינת מתנות לאביונים, ולפני חג הפסח את הקמחא דפסחא. בהמשך, נכון וחשוב לחשוף את הילדים לכל פעילות חסד ותרומה היוצאת את ביתכם, בין אם כתרומה כספית, בין אם בסיוע פיזי ובין אם בתרומת מזון או חפצים לנזקקים. שיתוף של הילדים בתרומה לנזקקים כחלק פעיל ובלתי נפרד מהתרומה יחרות בנפשם את חשיבות מעלת הצדקה, יחדד בליבם את ההבנה לנפש הזולת, ילמד אותם בדרך המעשית ביותר לחשוב על צרכיו של האחר ויהווה עבורם תרגול פרקטי בהרחבת יכולת ההענקה והוויתור על חפצים אישיים המהווה לימוד חשוב הן בהקשר של תרומה לנזקקים והן בהקשר הרחב יותר הנוגע לחייו של הילד כחלק מהמערך החברתי בבית, בכיתה ובכל מסגרת אחרת.

איך לתרום?

לפני שתגישו תרומה לנזקקים באמצעות ארגון או עמותה כלשהם, חשוב ביותר לוודא כי הגורם המקבל את התרומות הינו גורם אמין ממדרגה ראשונה האמון על סיוע לנזקקים ואשר יעביר את תרומתכם לכתובת הנכונה ביותר.

הצטרפו לעשיה שלנו גם בפדיון כפרות בכסף

More To Explore

ישיבת אור הרשבי במירון
חברה וקהילה

ישיבת אור הרשבי

מוסדות אור הרשבי אשר במירון נוסדו מתוך מטרה אחת: להפיץ בכל העולם את תורתו של רשב”י הקדוש זיע”א ולפעול ישועות בכל תפוצות ישראל.

תרומה-לנזקקים-ביד-אליעזר-1
חברה וקהילה

תרומה לנזקקים ביד אליעזר

העולם המערבי, זה המתקדם בצעדי ענק ומצעיד עמו את כלל האנושות קדימה, נדמה אולי בעיני המתבונן מן החוץ כאשליה מושלמת של יכולת, אך בפועל, מסתיר

צור קשר

דילוג לתוכן